„Brudny czołg hańbą twojego batalionu” tak mówi jedna ze starych prawd, w przypadku auta można wybaczyć przykurzone nadwozie, ale bałagań w środku takiego samochodu właściwie zniechęca do tego, by tam wsiadać. Podpowiadamy jak zadbać o plastikowe elementy w samochodzie.

Plastiki zewnętrzne

Pierwsza faza czyszczenia plastików zewnętrznych to mycia auta. Akurat w tym przypadku nie trzeba być specjalnie delikatnym, można spokojnie gąbkę nieco przycisnąć, plastiki mają lekko chropowatą powierzchnię, warto więc je domyć skutecznie. Trzeba je spłukać i uważać, by nie nasmarować ich woskiem do lakieru. Czasami nie zostawi to śladu, ale często pokrywa plastik i trudno usuwalną, niezbyt estetyczną warstwę.

Wosk jak sama nazwa wskazuje jest do lakieru, do konserwacji plastików używa się zupełnie innych środków. Na takie elementy należy szczególnie uważać w czasie polerki, ponieważ pasta może zostawić na plastiku brzydki ślad a maszyny do polerowania jeszcze gorszy.

Działa to w obie strony i trzeba także pamiętać o tym, by środek do plastiku nie znajdował się na lakierze. Przede wszystkim każdy środek mający w nazwie do czyszczenia plastików zewnętrznych, będzie lepszy niż pasta do butów czy płyn do mebli.

Lepiej wybrać płyn w spreju, który będzie miał atomizer albo też żel, tory będzie można skutecznie i wygodnie nakładać szmatką na plastiki. Jest to bardziej precyzyjne dozowanie, nic nie będzie spływać i nie pokrywa okolic. Składniki środka będą miały specjalną warstwę ochronną i dzięki temu będzie to ładniej wyglądać i dłużej utrzyma estetykę.

W czasie czyszczenia może nas zaskoczyć liczba plastikowych elementów, które znajdują się na zewnątrz naszego samochodu. Jeśli jakiś z tych elementów będzie blaknął można będzie zastosować czernidło do plastików. Powinno przywrócić naturalną barwę i zabezpieczyć wszystkich na dłużej.

Czyścimy wnętrze

Plastiki znajdujące się we wnętrzu są trudniejsze do wyczyszczenia i zakładając, że ich konserwacja będzie szerzej zakrojoną akcją sprzątania, dlatego warto zostawić to na koniec. Najpierw porządnie odkurzamy samochód, a potem zajmujemy się poszczególnymi plastikami wnętrza czyszcząc również specjalnymi środkami przy użyciu delikatnych ściereczek.

Warte uwagi

Najważniejsze wskazówki dotyczące jazdy nowym...

Udostępnij Facebook TwitterKupno nowego samochodu to ekscytujące doświadczenie, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy wyjeżdżasz swoją dumą i...