Problemy z pierwszym samochodem: Jak pozwolić sobie na jazdę po zdaniu egzaminu

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Właśnie zdałeś egzamin na prawo jazdy - gratulacje! Teraz nadszedł czas, aby zrobić pierwszy krok w świecie kupowania samochodów. Jednak koszt nowego samochodu i ubezpieczenia samochodu dla osoby poniżej 25 roku życia może być drogi. Radzimy zacząć rozglądać się za samochodami używanymi, aby obniżyć koszty i zrobić ten pierwszy krok.

Posiadanie samochodu, poruszanie się po drogach i bycie dobrym kierowcą wiąże się z wieloma rzeczami. Bez względu na to, jaka jest Twoja sytuacja, oto krótki przewodnik po tym, na co powinieneś zwrócić uwagę.

    Wybierz tani samochód do ubezpieczenia jako młody kierowca

Jeśli chodzi o zakup pierwszego samochodu, ubezpieczenie jest oczywiście jednym z najważniejszych czynników. Wszystkie samochody na rynku należą do 50 różnych grup ubezpieczeń samochodowych - najtańsze samochody do ubezpieczenia można znaleźć w grupach od 1 do 5.

    Rozważ polisę na czarne skrzynki

Znane również jako ubezpieczenie telematyczne, ubezpieczenie samochodu na czarną skrzynkę wykorzystuje aplikację lub małe urządzenie zainstalowane w samochodzie do monitorowania zachowania kierowcy podczas jazdy. Ubezpieczenie na czarną skrzynkę może pomóc młodym kierowcom zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu. Pomaga ono obniżyć koszty ubezpieczenia, ponieważ ubezpieczyciele są w stanie ustalić koszt ubezpieczenia na podstawie tego, jak bezpiecznie prowadzisz samochód, zamiast zakładać, że każdy młody kierowca jest bardziej narażony na ryzyko wystąpienia szkody.

    Trzymaj się z dala od modyfikacji samochodu

Modyfikacje samochodu - takie jak felgi aluminiowe czy body kity - są często atrakcyjne dla młodych kierowców, którzy chcą spersonalizować swój standardowo wyglądający samochód. Jednak powinieneś ich unikać, jeśli chcesz uzyskać najlepszą cenę za ubezpieczenie i potencjalnie zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wiadomo, że modyfikacje zwiększają składki o setki funtów.

    Płać za rok, a nie za miesiąc

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, płacenie za rok, a nie za miesiąc może być znacznie tańsze. Chociaż rozłożenie płatności w ciągu roku może być kuszące, można uniknąć miesięcznych opłat odsetkowych, co pozwoli zaoszczędzić znaczną kwotę.

Aby upewnić się, że Twoje miesięczne lub roczne płatności pozostają w dół, musisz być ostrożnym kierowcą i budować swoje no claims, które z czasem mogą zaoszczędzić aż 75%.

    Zwiększ bezpieczeństwo swojego samochodu i ogranicz ryzyko

Włamanie do samochodu jest wystarczająco trudne, aby sobie z tym poradzić, ale musisz również zmagać się z płaceniem nadwyżki i prawdopodobnie machaniem na pożegnanie z bonusem za brak roszczeń. Dlatego chcesz mieć pewność, że Twój samochód jest bezpieczny.

W idealnym świecie wszyscy chcielibyśmy mieć własny garaż lub podjazd, aby parkowanie było nieco bezpieczniejsze, ale realistyczną opcją dla większości z nas jest parkowanie na ulicy. Bezpieczeństwo można poprawić poprzez zamontowanie czujnika ruchu i upewnienie się, że parkujesz w dobrze oświetlonym miejscu. Ubezpieczenie czarnej skrzynki może również pomóc w tej kwestii, ponieważ urządzenia te śledzą Twój GPS - więc jeśli Twój samochód zostanie skradziony, Twój ubezpieczyciel może być w stanie pomóc Ci go odnaleźć.

Nie jest niczym niezwykłym, że nie stać Cię od razu na własny samochód. Trzeba pomyśleć o wielu rzeczach, które będą wymagały starannego planowania i oszczędzania. Z tego powodu, będziesz chciał wsiąść za swój własny zestaw kół tak szybko, jak to tylko możliwe. Skorzystaj z naszych wskazówek i oszczędzaj z wyprzedzeniem, a możesz być na dobrej drodze do posiadania własnego samochodu.

Warte uwagi

Ekspansja marki Fireball

Automaniacy zauważyli niedawno na rynku produktów do pielęgnacji samochodów nową markę. Fireball na początku spowodowała niewielkie zaciekawienie, ale bardzo szybko wstępna reakcja...