Więc o co chodzi z jazdą kaskaderską?

Udostępnij:

 

Wszystkie rodzaje sportów motorowych mają swoich fanów, ale jest coś szczególnego w jeździe kaskaderskiej. Nie chodzi tu tylko o pościgi samochodowe, które oglądamy w filmach, czy inscenizowane scenki pokazywane w programach motoryzacyjnych.

Dla większości ludzi istnieje ogromna fascynacja w oglądaniu samochodów prowadzonych w sposób, który nie jest dozwolony na normalnych drogach. Jazda kaskaderska to sposób na przesuwanie granic możliwości, aby osiągnąć manewry, o których nigdy nie myślałeś, że są możliwe.

Najlepsze samochody do kaskaderskiej jazdy

Prawie każdy rodzaj samochodu lub roweru może być użyty do kaskaderskiej jazdy. Najlepszym wyborem jest zazwyczaj solidny pojazd z ręczną skrzynią biegów i staromodnym hamulcem ręcznym. Jeep lub Mini Cooper, na przykład, będzie doskonałym wyborem dla tego autentycznego, oldschoolowego uczucia mężczyzna lub kobieta przeciwko maszynie.

Najbardziej niesamowite wyczyny kaskaderskie zwykle wiążą się z dużą prędkością. To wyjaśnia, dlaczego niektóre drogie modele są wspaniałymi samochodami kaskaderskimi. Jeden z najsłynniejszych wyczynów kaskaderskich miał miejsce w filmie Casino Royale, gdzie James Bond wykonał swoim Astonem Martinem wiele salta, aby uniknąć potrącenia kobiety na drodze.

 

Kaskaderska jazda to coś więcej niż myślisz

W kaskaderskiej jeździe nie chodzi jednak tylko o prędkość. To także nauka różnych wskazówek i sztuczek, których zdecydowanie nie powinieneś używać w drodze do pracy o poranku. Skręty z hamulcem ręcznym, obroty o 180 stopni i drifting to najczęstsze techniki, których muszą nauczyć się kierowcy kaskaderzy.

Drifting oznacza po prostu prowadzenie pojazdu w taki sposób, że ślizga się on bokiem po torze, często z efektownie dymiącymi kołami i efektami dźwiękowymi! Jeśli chcesz nauczyć się driftu, istnieje wiele kursów dostępnych na zatwierdzonych torach, z zachowaniem wszystkich wymaganych środków bezpieczeństwa. Pomocne jest, jeśli silnik jest doskonale dostrojony, aby pomóc kierowcy zachować kontrolę, gdy tylna część samochodu driftuje z dużą prędkością.

Wymagana jest jasna głowa i dobre wyczucie równowagi samochodu, a także dużo tupetu, aby skierować koła w innym kierunku niż trajektoria pojazdu jako całości.

Inspiracja z kraju wschodzącego słońca

Na scenie kaskaderskiej na Dalekim Wschodzie dominuje jedna postać: Keiichi Tsuchiya, tak zwany "Król Driftu" z Japonii. Jest gwiazdą wielu filmów, a jego słynny styl driftingu zachwycił publiczność na całym świecie.

Mazda RX-7 Veilside jest popularna w Japonii do tego rodzaju jazdy, podobnie jak niektóre bardziej sportowe modele Nissana i Toyoty, takie jak Nissan 350Z i wczesny ulubieniec Keiichiego Tsuchiyi, stara, dobra Toyota Corolla AE83. W tym klasycznym samochodzie pokazał światu, jak driftować, a to, co zaczęło się jako podziemna rozrywka, przekształciło się w pełnoprawny sport wyczynowy. Obecnie odbywają się zawody w jeździe kaskaderskiej, co sprawia, że jest to jeden z najszybciej rozwijających się sportów motorowych na świecie.

Więcej na: http://centrumfelg.pl

Warte uwagi

Różne rodzaje samochodów sportowych

Termin samochód sportowy jest często używany do opisania różnych pojazdów poruszających się po drogach. Zrozumienie różnych typów samochodów sportowych pozwoli Ci lepiej wybrać to, czego...