Wymiana szyb samochodowych w Lipecku

Udostępnij:

Wymiana szyb samochodowych w Lipiecku

Samochód jest użytkowany codziennie i narażony na bezpośrednie działanie wielu szkodliwych czynników związanych z warunkami otoczenia i charakterem użytkowania. Nie mniej ważne dla zachowania sprawności samochodu są nieprzewidziane wypadki i siły wyższe, takie jak otwarcie zamków przez włamywaczy czy udział w kolizji. Tak czy inaczej, szyba samochodowa jest jedną z pierwszych, która ucierpi.

Powodów do wymiany szyb samochodowych może być kilka:

  • Naturalne zużycie i planowe odnawianie poszczególnych elementów i mechanizmów samochodu.
  • Uszkodzenia mechaniczne uniemożliwiające dalszą eksploatację.
  • Konsekwencje niefachowej naprawy drobnych usterek (odpryski, pęknięcia) lub nieprawidłowego montażu poprzedniej szyby.

W sytuacji, gdy nie jest możliwa miejscowa naprawa szyby, należy wymienić całą szybę.

Skład, technologia produkcji i właściwości szyb samochodowych różnią się w zależności od ich przeznaczenia. Biorąc pod uwagę te osobliwości, a także specyfikę kształtu każdej z nich, konieczne jest, aby wymiana szyby samochodowej została wykonana prawidłowo i zapewniała wysoki poziom bezpieczeństwa pasażerom i kierowcy.

Szyba czołowa jest najmocniejsza, wykonana jest z dwóch lub więcej warstw szkła organicznego lub krzemianowego, pomiędzy którymi znajduje się warstwa klejącego polimeru lub folii fotorefleksyjnej. Może pękać pod wpływem sił uderzeniowych, ale rzadko pęka.

Tylna szyba, podobnie jak szyby boczne, składa się z jednowarstwowego szkła hartowanego. Ich osobliwością jest to, że nie tworzą ostrych drzazg w przypadku złamania.

Nieprawidłowo przeprowadzona wymiana szyby samochodowej może mieć poważne konsekwencje, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także na funkcjonalność pojazdu.

31.03.2018, 914 wyświetleń.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl