5 trików jak zadbać o czyste szyby w samochodzie

Udostępnij:

Teoretycznie utrzymanie szyb w dobrej kondycji nie powinno być dla nas trudne. Niestety w przypadku samochodów nie będzie to proste. często mamy chęci, ale potem jakoś nam to nie idzie. Smugi mogą zostawać po myciu, będzie nadmierne parowanie z tymi wieloma innymi problemami. Musimy wiedzie, z czym się trzeba zmagać w czasie mycia szyb. Aby ułatwić wam zadanie mamy kilka podpowiedzi w tym względzie dla Was.

Wycieraczki – urządzenie ważne

Wycieraczki to jedne z podstawowych urządzeń, jakie będzie się wykorzystywać w trakcie jazdy. Są w każdym samochodzie i dopóki sprawnie działają nie zastanawiamy się nad nimi zbytnio. Jednak trzeba o tym pamiętać, ponieważ jeśli nie będziemy o nie dbać, nie będziemy ich czyścić może się niestety okazać, że ten element również nie będzie w stanie spełnić naszych oczekiwań i dość szybko się okazać, że już nie będzie spełniał swoich zadań tak jak należy.

Mycie szyb

Mycie szyb nie będzie niczym skomplikowanym. Jednak jeśli chcemy uzyskać dobre efekty to nie wystarczy nam woda i gąbka czy bawełniana szmatka. Jeśli na tym poprzestaniemy jest prawdopodobieństwo, że rozmaże się to co nagromadziło się na szkle. Warto wieć mieć dobry płyn do mycia szyb, nie można na tym elemencie oszczędzać.

Nadmierne parowanie

jeśli szyby w trakcie jazdy w deszczu parują i nie będzie ona możliwa to decydujemy się na różne preparaty, które mają nas przed tym chronić, ale to błąd, strata pieniędzy i czasu. Takie objawy są oznaką tego, że jest zła wentylacja. Aby pozbyć się problemu naprawiamy nawiewy i zapewniamy sobie odpowiednią cyrkulację powietrza.

Polerowanie szyb

w sklepach są różne środki dostępne do polerowania szyb. Producenci nas zapewniają o tym, że dzięki temu będziemy w stanie poradzić sobie z zarysowaniami. Czy to prawda? Niestety nie jest to takie łatwe. Rzeczywiście uda się usunąć tylko takie powierzchniowe rysy, natomiast te poważniejsze trudno będzie usuwać. Efekty są niewielkie a wydamy tylko pieniądze na taki produkt.

Niewidzialne wycieraczki

Coraz częściej mamy również specjalne preparaty hydrofobowe, które mają odpychać wodę ze szklanej powierzchni. Naniesiony na szybę preparat ma sprawić, że woda będzie formować kropelki i zacznie spływać znaczenie szybciej niż normalnie. Przy większych prędkościach deszcz się nie będzie zatrzymywać i nie będzie potrzeby używania wycieraczek.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Podkreślanie eleganckich linii 'ledwie...

Aston Martin Rapide jest prawdopodobnie jednym z najpiękniejszych samochodów sportowych o wysokich osiągach, jakie kiedykolwiek powstały. Gładkie linie i płynne krzywizny, niezaprzeczalna...