Jak zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu dzięki lokalizatorom samochodowym

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Kradzieże pojazdów kosztują Wielką Brytanię miliardy funtów każdego roku. Współczesne pojazdy są wyposażone w wiele wbudowanych zabezpieczeń, ale wprawni przestępcy z łatwością obchodzą te zabezpieczenia, korzystając z nowoczesnych narzędzi i doświadczenia. W związku z trwającą falą przestępstw bez użycia kluczyka, właściciele nowszych pojazdów już teraz obawiają się, że ich pojazd może stać się celem kradzieży z użyciem przekaźnika. Co gorsza, stale rosnąca liczba kradzieży pojazdów w ciągu ostatnich kilku lat zmusiła właścicieli pojazdów do uciekania się do alternatywnych rozwiązań w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich pojazdów. Z tego właśnie powodu prawie każdy właściciel samochodu zwiększa bezpieczeństwo swojego pojazdu, dodając do swojego arsenału urządzenie śledzące.

Wskaźniki kradzieży samochodów wzrosły w ostatnim roku o rekordowe 56%. Według ONS, ponad 85.000 samochodów zostało skradzionych w 2017 roku, co stanowi wzrost z 56.000 w roku poprzednim. Do większości z tych przestępstw przyczynił się rosnący problem kradzieży bezkluczykowych, ale nie zmienia to faktu, że pojazdy nie są tak bezpieczne, jak mogłoby się nam wydawać. Próby kradzieży również wzrosły z 153.000 do 196.000 w zeszłym roku, według danych policji Anglii i Walii. Jednak właściciele samochodów nie są całkowicie bezradni wobec tych płodnych przestępców. Kierowcy mogą skorzystać z pomocy urządzeń do śledzenia pojazdów i wykorzystać ich mechanikę zapobiegania kradzieżom i odzyskiwania pojazdów do ochrony swoich pojazdów.

Dzięki najnowszym innowacjom w dziedzinie GPS i ulepszeniom wprowadzonym przez firmy technologiczne, systemy śledzenia samochodów przekształciły się w jeden z najbardziej wyrafinowanych systemów bezpieczeństwa na rynku. Po prostu instalując urządzenie do śledzenia samochodów, kierowcy znacznie zmniejszają szanse na kradzież pojazdu, korzystając z efektywnych narzędzi oferowanych przez technologię GPS. Technologia śledzenia samochodów pozwala na śledzenie pojazdów w dowolnym miejscu, nawet jeśli są one ukryte w odległej lokalizacji. Istotne funkcje, takie jak strefy geofence, czujniki i śledzenie na żywo zapewniają, że nikt nie może tak bardzo, jak przenieść pojazd bez wysyłania wielu alertów do właścicieli pojazdów.

Według ekspertów, kradzieże pojazdów zdarzają się wtedy, gdy są one najbardziej narażone na kradzieże; zaparkowane na noc na podjeździe lub w garażu bez nadzoru. Pierwszą sprawą dla właścicieli samochodów jest wprowadzenie zabezpieczeń, które zapobiegną próbom kradzieży, gdy samochód jest zaparkowany przez dłuższy czas. Parkingi biurowe, podjazdy i garaże to najbardziej prawdopodobne miejsca, w których złodzieje próbują wykonać ruch przeciwko pojazdowi. Strefy geofence są doskonałym sposobem na zapewnienie dodatkowego zabezpieczenia pojazdów podczas ich postoju. Osoby posiadające dostęp do urządzenia śledzącego mogą tworzyć wirtualne granice wokół miejsc, w których regularnie parkują swój pojazd, i skonfigurować urządzenie śledzące tak, aby wysyłało powiadomienia w przypadku naruszenia. Po skonfigurowaniu i aktywowaniu, urządzenie śledzące wysyła alert za każdym razem, gdy pojazd wjeżdża lub wyjeżdża z jednej ze wstępnie ustawionych stref, dzięki czemu właściciele samochodów mogą skupić się na swoich codziennych zadaniach, wiedząc, że ich pojazd znajduje się w bezpiecznym obszarze. Jeśli pojazd zostanie wyprowadzony poza strefę geofence bez autoryzacji właściciela, zostanie on o tym natychmiast powiadomiony. Strefy geofence pozwalają kierowcy na podjęcie działań i wezwanie policji w celu szybkiego odzyskania pojazdu.

Złodzieje samochodów są ludźmi zorganizowanymi i zazwyczaj należą do gangów lub grup przestępczych. Gdy ci przestępcy namierzą pojazd i ukradną go, natychmiast wywożą go poza granice kraju lub wysyłają do warsztatu blacharskiego w celu rozebrania go na części. Dlatego właściciele samochodów muszą reagować na próby kradzieży w odpowiednim czasie. Jeśli będą czekać zbyt długo lub sami będą próbować ująć sprawców, mogą już nigdy nie zobaczyć swojego pojazdu lub zostać ranni. Z pomocą urządzenia mobilnego lub komputera właściciele samochodów mogą w ciągu kilku sekund wskazać dokładną lokalizację pojazdu, poinformować policję i sprawić, że odzyska ona pojazd cały i zdrowy. W dzisiejszym świecie ważne jest, aby mieć plan awaryjny na wypadek kradzieży, ponieważ w każdej chwili możesz paść ofiarą próby kradzieży.

Jako bonus boczny, urządzenia śledzące GPS samochodu może poprawić bezpieczeństwo kierowców na szczycie bolstering bezpieczeństwa pojazdów. Zaniepokojeni rodzice lub członkowie rodziny mogą śledzić nawyki jazdy początkującego kierowcy, który właśnie otrzymał swoje prawo jazdy. Członkowie rodziny mający dostęp do urządzenia śledzącego mogą ustawić ograniczenia prędkości i strefy geofence, aby otrzymywać ostrzeżenia o ich lokalizacji i lekkomyślnym zachowaniu kierowcy. Dzięki monitorowaniu ich nawyków prowadzenia pojazdu, rodziny mogą pomóc swoim nastoletnim dzieciom i członkom rodziny stać się lepszymi kierowcami i zachęcić ich do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Dodatkowo, funkcje takie jak historia trasy i alerty serwisowe mogą być wykorzystywane do planowania krótszych tras codziennych dojazdów do pracy i pozwalają właścicielom na oddawanie samochodów do serwisu w odpowiednim czasie.

Kiedy samochód zostaje skradziony, szanse na jego odzyskanie są zazwyczaj niewielkie. W dzisiejszych czasach złodzieje samochodów mają tak duże doświadczenie, że potrafią ominąć tradycyjne środki bezpieczeństwa, takie jak wyłączniki, alarmy samochodowe i blokady kierownicy. Jednak ukryte urządzenie śledzące samochód może znacznie zwiększyć zmiany bezpiecznego powrotu pojazdu. Mając do dyspozycji możliwość zlokalizowania samochodu na żądanie, możesz mieć pewność, że Twój pojazd pozostanie bezpieczny przed wszelkimi zagrożeniami. Żaden inny system ochrony nie może zapewnić spokoju ducha i najwyższej klasy bezpieczeństwa, jakie urządzenia śledzące zapewniają właścicielom samochodów.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Zasada działania oświetlenia adaptacyjnego z...

Zasada działania oświetlenia adaptacyjnego z systemem inteligentnych reflektorów Oświetlenie jest istotną częścią życia człowieka. Obecność świateł zewnętrznych w pojeździe jest...