Ford Sierra RS500 uznany za "Ultimate Cosworth".

Udostępnij:

Ford Sierra RS500, jeden z najbardziej kultowych samochodów wyczynowych lat 80-tych, świętuje swoją 30 rocznicę w wielkim stylu, po tym jak został uznany za "Ultimate Cosworth" przez jeden z największych brytyjskich pokazów samochodów jednomarkowych.

RS500 Cosworth wyprzedził swojego duchowego następcę, Escorta RS Cosworth (25 w tym roku), zdobywając ponad 55% głosów w ankiecie internetowej przeprowadzonej przez Ford Fair w celu określenia, która z tych dwóch ikon jest liderem stawki.

Specjalny pokaz obu tych słynnych, szybkich Fordów będzie jednym z głównych punktów programu tegorocznych targów Ford Fair, które odbędą się na Silverstone w niedzielę 6 sierpnia.

ford sierra

RS500 został pierwotnie opracowany dla celów homologacji, aby dać ulubionemu repmobilowi lat osiemdziesiątych, skromnemu Fordowi Sierra, szansę na rywalizację w Mistrzostwach Świata, Europy i Brytyjskich Samochodów Turystycznych.

Był sławny w Wielkiej Brytanii, gdzie występował w British Touring Car Championship w rękach takich kierowców jak Andy Rouse, Steve Soper i Tim Harvey. Startował również w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych w 1988 roku i odnosił sukcesy w Australii, w rękach legendarnego kierowcy samochodów turystycznych Dicka Johnsona.

Powstało zaledwie 500 egzemplarzy RS500, z których 75% wykończono w kolorze czarnym, a resztę w białym lub charakterystycznym dla Forda kolorze Moonstone Blue. Wykończeniem zajmował się Aston Martin Tickford, z większym turbo, a głównym zewnętrznym wyróżnikiem był jego skandaliczny spojler w kształcie "wielorybiego ogona" - daleki od przeciętnej salonowej Sierry. Czytaj dalej na: http://autodetailing.edu.pl

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Wymiana szyb samochodowych w Lipecku

Wymiana szyb samochodowych w Lipiecku Samochód jest użytkowany codziennie i narażony na bezpośrednie działanie wielu szkodliwych czynników związanych z warunkami otoczenia i charakterem...