Problemy z pierwszym samochodem: Jak pozwolić sobie na jazdę po zdaniu egzaminu

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Właśnie zdałeś egzamin na prawo jazdy - gratulacje! Teraz nadszedł czas, aby zrobić pierwszy krok w świecie kupowania samochodów. Jednak koszt nowego samochodu i ubezpieczenia samochodu dla osoby poniżej 25 roku życia może być drogi. Radzimy zacząć rozglądać się za samochodami używanymi, aby obniżyć koszty i zrobić ten pierwszy krok.

Posiadanie samochodu, poruszanie się po drogach i bycie dobrym kierowcą wiąże się z wieloma rzeczami. Bez względu na to, jaka jest Twoja sytuacja, oto krótki przewodnik po tym, na co powinieneś zwrócić uwagę.

    Wybierz tani samochód do ubezpieczenia jako młody kierowca

Jeśli chodzi o zakup pierwszego samochodu, ubezpieczenie jest oczywiście jednym z najważniejszych czynników. Wszystkie samochody na rynku należą do 50 różnych grup ubezpieczeń samochodowych - najtańsze samochody do ubezpieczenia można znaleźć w grupach od 1 do 5.

    Rozważ polisę na czarne skrzynki

Znane również jako ubezpieczenie telematyczne, ubezpieczenie samochodu na czarną skrzynkę wykorzystuje aplikację lub małe urządzenie zainstalowane w samochodzie do monitorowania zachowania kierowcy podczas jazdy. Ubezpieczenie na czarną skrzynkę może pomóc młodym kierowcom zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu. Pomaga ono obniżyć koszty ubezpieczenia, ponieważ ubezpieczyciele są w stanie ustalić koszt ubezpieczenia na podstawie tego, jak bezpiecznie prowadzisz samochód, zamiast zakładać, że każdy młody kierowca jest bardziej narażony na ryzyko wystąpienia szkody.

    Trzymaj się z dala od modyfikacji samochodu

Modyfikacje samochodu - takie jak felgi aluminiowe czy body kity - są często atrakcyjne dla młodych kierowców, którzy chcą spersonalizować swój standardowo wyglądający samochód. Jednak powinieneś ich unikać, jeśli chcesz uzyskać najlepszą cenę za ubezpieczenie i potencjalnie zaoszczędzić trochę pieniędzy. Wiadomo, że modyfikacje zwiększają składki o setki funtów.

    Płać za rok, a nie za miesiąc

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, płacenie za rok, a nie za miesiąc może być znacznie tańsze. Chociaż rozłożenie płatności w ciągu roku może być kuszące, można uniknąć miesięcznych opłat odsetkowych, co pozwoli zaoszczędzić znaczną kwotę.

Aby upewnić się, że Twoje miesięczne lub roczne płatności pozostają w dół, musisz być ostrożnym kierowcą i budować swoje no claims, które z czasem mogą zaoszczędzić aż 75%.

    Zwiększ bezpieczeństwo swojego samochodu i ogranicz ryzyko

Włamanie do samochodu jest wystarczająco trudne, aby sobie z tym poradzić, ale musisz również zmagać się z płaceniem nadwyżki i prawdopodobnie machaniem na pożegnanie z bonusem za brak roszczeń. Dlatego chcesz mieć pewność, że Twój samochód jest bezpieczny.

W idealnym świecie wszyscy chcielibyśmy mieć własny garaż lub podjazd, aby parkowanie było nieco bezpieczniejsze, ale realistyczną opcją dla większości z nas jest parkowanie na ulicy. Bezpieczeństwo można poprawić poprzez zamontowanie czujnika ruchu i upewnienie się, że parkujesz w dobrze oświetlonym miejscu. Ubezpieczenie czarnej skrzynki może również pomóc w tej kwestii, ponieważ urządzenia te śledzą Twój GPS - więc jeśli Twój samochód zostanie skradziony, Twój ubezpieczyciel może być w stanie pomóc Ci go odnaleźć.

Nie jest niczym niezwykłym, że nie stać Cię od razu na własny samochód. Trzeba pomyśleć o wielu rzeczach, które będą wymagały starannego planowania i oszczędzania. Z tego powodu, będziesz chciał wsiąść za swój własny zestaw kół tak szybko, jak to tylko możliwe. Skorzystaj z naszych wskazówek i oszczędzaj z wyprzedzeniem, a możesz być na dobrej drodze do posiadania własnego samochodu.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl