McLaren i Blue Peter ogłaszają konkurs "Supercar

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Producent supersamochodów McLaren Automotive nawiązał współpracę z programem dla dzieci BBC Blue Peter, aby rozpocząć wyjątkowy konkurs, w którym młodzi widzowie mają zaprojektować swój "Supersamochód przyszłości".

Zwycięzca będzie miał okazję spotkać się z czołowymi projektantami i inżynierami firmy McLaren i zobaczyć, jak jego zwycięski projekt ożywa w postaci modelu w skali 3D, który zostanie zaprezentowany w programie Blue Peter. Zwycięzca wygra również niesamowitą przejażdżkę supersamochodem McLaren wraz z kierowcą The Stigiem.

Nagroda obejmuje wycieczkę dla VIP-ów po Centrum Technologicznym McLarena i Centrum Produkcyjnym McLarena, aby zobaczyć, jak projektowane i produkowane są prawdziwe supersamochody. Zwycięzca otrzyma również upragnioną pomarańczową odznakę konkursową Blue Peter.

"Sędziowie będą szukać projektów pełnych wyobraźni, z ciekawą historią, a my chcemy zobaczyć, że pomyślano również o nauce stojącej za projektem. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co wymyślą niesamowite, kreatywne dzieci z Blue Peter!" Ellen Evans, redaktor, Blue Peter

Prezenter Blue Peter Richie Driss udał się za kulisy McLarena, aby dowiedzieć się, jak zaczyna się projektowanie supersamochodów.

Spotkał się z Robem Melville'em, dyrektorem ds. projektowania w McLaren Automotive, który wyjaśnił mu, dlaczego supersamochód powinien wyglądać fantastycznie, mieć rewelacyjne osiągi i przekraczać granice tego, co już istnieje.

Pojawiła się również Ella Podmore, inżynier ds. materiałów w McLaren Automotive. Mówiła ona o tym, jak ważny jest wybór odpowiednich materiałów, dzięki którym samochód staje się lżejszy i szybszy.

Lżejsze pojazdy są w stanie zapewnić lepsze osiągi i być bardziej energooszczędne, dlatego uczestnicy konkursu są proszeni o zastanowienie się nad sposobem zasilania swojego samochodu, jego wpływem na środowisko i opisanie materiałów, z których jest wykonany. Mają również za zadanie wybrać jedną wyróżniającą się cechę swojego projektu i wyjaśnić, dlaczego są z niej dumni.

Współpraca z programem CBBC "Blue Peter" przy tym konkursie, którego celem jest zachęcenie dzieci do zaprojektowania supersamochodu przyszłości, to ekscytujący i zabawny sposób na wykorzystanie całej ich kreatywności w zakresie projektowania, nauki i techniki" - powiedział Mandeep Dhatt, Dyrektor Wykonawczy Działu Kadr McLaren Automotive.

"To także świetny sposób na pokazanie, jak mogą wykorzystać te umiejętności w świecie rzeczywistym, musząc podążać za tymi samymi procesami myślowymi i stawiać czoła tym samym wyzwaniom, które nasi projektanci i inżynierowie, tacy jak Rob i Ella, podejmują każdego dnia w McLarenie. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co wymyśli publiczność Blue Peter i jaki niesamowity pomysł wygra naszą nagrodę główną."

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl