Festiwal samochodów, który celebruje zwyczajność

Udostępnij:

 

Miętowa Marina 1.3 Deluxe Estate z 1977 roku została uznana za Best in Show podczas 2021 Hagerty Festival of the Unexceptional.

Rekordowa liczba gości wzięła udział w szóstym dorocznym święcie motoryzacyjnej przeciętności, które odbyło się w weekend na trawnikach Claydon Estate w Buckinghamshire.

Marina Best in Show, należąca do Michaela Carpentera, została uznana za prawdziwy przykład bazowej specyfikacji, "zapewniający uczciwą interpretację rodzinnej motoryzacji lat siedemdziesiątych".

Na drugim miejscu uplasował się piękny Vauxhall Chevette Saloon z 1978 roku, ponownie zbudowany w absolutnie bazowej specyfikacji. Obecny właściciel Philip Hunt zna ten samochód od nowości i uratował go przed zezłomowaniem przez pierwotnego właściciela. Chevette został uratowany przed złomowaniem i od tamtej pory jest bardzo lubiany i używany.

Zwycięzcy Festiwalu Niezwykłości Hagerty 2021

  • Best in Show: 1977 Morris Marina 1.3 Deluxe Estate, którego właścicielem jest Michael Carpenter
  • Zdobywca drugiego miejsca: Chevette E z 1978 r., którego właścicielem jest Philip Hunt
  • Wybór publiczności: 1982 Peugeot 305 SR Estate, którego właścicielem jest Simon Gaisford
  • Wybór Juniorów: 1989 Citroen BX 19 DTR własność Dan Goff
  • Anniversary Class: 1982 Vauxhall Astra GL 1300 własność David Loasby Święto
  • Niezwykłości/Najlepszy Piknik: Mike i Judith Burkett i ich Colt Sigma GLX z 1979 r.

"Hagerty stworzyło FOTU sześć lat temu, a teraz mamy wyprzedaną imprezę, która przyciąga gości z całego świata" - powiedział Marcus Atkinson z Hagerty International.

Chociaż podziwiamy i pasjonujemy się wszystkimi właścicielami klasycznych samochodów i wydarzeniami, FOTU jest naprawdę wyjątkowe... bardziej rodzinne spotkanie niż sterylny pokaz, to zbliża ludzi".

"Nie mamy żadnych zasad, żadnych granic, a sędziowanie jest lekkie, co sprawia, że wszyscy się uśmiechają i cieszą się imprezą. Konkursy samochodowe nie muszą być duszne i nudne.

"Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do nas na trawnikach Claydon i z niecierpliwością czekamy na powtórkę w przyszłym roku".

Więcej na: http://centrumfelg.pl

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

5 trików jak zadbać o czyste szyby w samochodzie

Teoretycznie utrzymanie szyb w dobrej kondycji nie powinno być dla nas trudne. Niestety w przypadku samochodów nie będzie to proste. często mamy chęci, ale potem jakoś nam to nie idzie...