Automaniacy zauważyli niedawno na rynku produktów do pielęgnacji samochodów nową markę. Fireball na początku spowodowała niewielkie zaciekawienie, ale bardzo szybko wstępna reakcja przekształciła się w wielki entuzjazm. Produktów Fireball na rynku już teraz jest dużo, a cały czas pojawiają się nowe.

Warto zauważyć, że Fireball nie wprowadza wielkiej rewolucji do obecnych już na rynku produktów. Wiele z nowych propozycji jest podobna do znanych już rzeczy, chociaż In plus zdecydowanie wyróżniają się na tle konkurencji powłoki ceramiczne Fireball. Co ciekawe, powłoki dostępne są tylko w sprzedaży hurtowej dla studiów detailingu i tuningu. Jest to linia produktów EXPERT. Zwykły śmiertelnik może kupić jedynie linię DETAILER, w której jest naklejka/hologram. Ma to sens w tym względzie, że nikt nie będzie się brał za produkty, z którymi by sobie nie poradził.

W chwili obecnej marka Fireball posiada w swojej ofercie pięć powłok ceramicznych:

1. Fireball Dok Do

2. Fireball Butterfly

3. Fireball Devil’s Blood

4. Fireball Aegis

I powłoka do felg aluminiowych Fireball Talon.

Wszystkie one charakteryzują się stosunkową łatwością nakładania, która nie jest na pewno najłatwiejsza w odniesieniu do najprzyjemniejszych w obsłudze produktów na rynku, ale w stosunku do nich mamy do czynienia z nieporównywalnie silniejszymi powłokami, które przetrwają dłużej. Powyższa lista jest ułożona według jakości, co oznacza, że Aegis jest najmniej trwała i zarazem najtańsza, a Dok Do jest droga, ale bardzo trwała.

Znajdujące się w ofercie firmy powłoki do nakładania ręcznego w warunkach domowych charakteryzują się umiarkowanymi cechami użytkowymi i chociaż zdecydowanie nie można im odmówić odpowiedniej jakości, są to typowe propozycje do wykorzystania samodzielnego po niskich kosztach. Powłoki oferowane profesjonalistom należą do zupełnie innej ligi, jeśli chodzi o ich trwałość oraz skuteczność.

Przy wyborze powłok oczywiście nie można kierować się tylko nazwami, ponieważ producenci mają to do siebie, że z oferowana kulą ognia mogą mieć wspólną tylko nazwę. Wszystko musi być sprawdzone w praktyce i produkty Fireball rzeczywiście sprawdzają się świetnie.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Mercedes-AMG SLC 43 - wysokowydajna ochrona...

Mercedes ponownie przemyślał oznaczenia modeli i w połowie życia facelift ćwiczenia, teraz zastąpił SLK z SLC. Wraz ze zmianą nazwy, zniknął również wolnossący silnik V8, który można...