Top 5 najdroższych supersamochodów 2018 roku

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Coraz częściej samochody służą nie tylko do przemieszczania się z punktu A do punktu B, ale są również symbolem statusu. Żaden szanujący się miliarder czy celebryta nie obyłby się bez najnowszego supersamochodu, którym mógłby pochwalić się bogatym znajomym.

Supersamochody mogą być wyposażone w najnowszą technologię i zmodyfikowane zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Dołączają one do ekskluzywnego klubu, ponieważ supersamochody często mają limitowaną serię, ponieważ bardzo niewielu może sobie na nie pozwolić. Oto więc niektóre z drogich supersamochodów z 2018 roku:

    Aston Martin Valkyrie: 3,2 mln dol.

Jest to aerodynamiczny samochód sportowy z 6,5-litrowym wolnossącym silnikiem V12. Ma stosunek mocy do wagi 1:1 i jest wyposażony w system baterii zbudowany przez Rimac, który generuje 1130 KM. 150 modeli zostanie wypuszczonych w 2018 roku, z 25 edycjami przeznaczonymi wyłącznie na tor. Jest on zbudowany wokół podwozia z włókna węglowego ze zintegrowanymi elementami, takimi jak tunele Venturiego, pomagając zmniejszyć siłę docisku i opór, dzięki czemu samochód jest bardziej opływowy.

    Lykan Hypersport: 3,4 miliona dolarów

Ten libański supersamochód miał główną rolę w filmie Fast & Furious 7, przykuwając uwagę miłośników motoryzacji, gdy rozbił się o panoramę Dubaju. Wyróżnia się z tłumu dzięki swojej fantastycznej stylistyce, takiej jak reflektory z diodami LED wysadzane diamentami, które można dostosować do własnych potrzeb. Nożycowe drzwi sprawiają, że wygląda bardzo wyjątkowo, a futurystyczne wnętrze nie wyglądałoby nie na miejscu w Blade Runnerze. Jego silnik twin-turbo o pojemności 3,7 litra wytwarza 780 KM i 780 momentu obrotowego. Przyspiesza od 0-62 mph w 2,8 sekundy, z zaskakującą prędkością maksymalną 240 mph.

    McLaren P1 LM: 3,6 miliona dolarów

Ta uliczna wersja McLarena P1 GTR, przeznaczonego wyłącznie na tor, nie jest dostępna w ogólnej sprzedaży. Jego zmodyfikowane tylne skrzydło i powiększony splitter łączą siły z płaszczyznami nurkowania, aby zwiększyć siłę docisku o 40%. Posiada silnik twin-turbo V8 o pojemności 3,8 litra i produkuje 1000 KM. Powstało tylko pięć egzemplarzy, które zostały wyprzedane.

    Lamborghini Veneno Roadster: 4,5 miliona dolarów

Veneno, co po hiszpańsku oznacza jad, zostało zbudowane, aby uczcić 50. rocznicę powstania Lamborghini. Model ten żyje zgodnie z jego nazwą, ponieważ bierze kęs z jego rywali. Posiada silnik V12 o pojemności 6,5 litra, generuje 740 KM i przyspiesza od 0-62 mph w 2,9 sekundy. Wyprodukowano tylko dziewięć pojazdów, więc teraz handluje się nim po niewiarygodnych cenach.

    Rolls Royce Sweptail: 13 milionów dolarów

Tatusiem wszystkich jest ten szyty na miarę supersamochód dla jednego szczęśliwego nabywcy, stąd astronomiczna cena. Jego projekt jest inspirowany klasycznymi modelami Rolls Royce'a i super jachtami. Ten ekskluzywny dwumiejscowy samochód posiada panoramiczny szyberdach oraz ręcznie wykonane wnętrze z drewna i skóry. Jego tajemniczy właściciel jest uważany za kolekcjonera super jachtów i prywatnych samolotów.

Tak więc, to już wszystko! Mam nadzieję, że podobało Ci się nasze zestawienie najdroższych supersamochodów.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl