Jeśli lakier ma się dobrze zaprezentować to będzie trzeba również o niego zadbać. Co więc należy zrobić, by wszelkie negatywne skutki minimalizować?

Piękny lakier cieszy oko

Praktycznie każdy kierowca będzie chciał zadbać o auto w możliwie najlepszym stopniu. Ważne będzie to jaki jest stan techniczny samochodu, ponieważ on wpływa na komfort i bezpieczeństwo. Estetyka jednak także ma znaczenie i musi być brana pod uwagę. Wśród tych kluczowych elementów, które mają dla nas znaczenie będzie oczywiście karoseria. Wygląd nabiera znaczenia, ponieważ w okresie lata samochód wiele godzin będzie oświetlony promieniami słońca i trzeba zadbać o to, by pokazywały one nasz samochód w najlepszy możliwy sposób. Nasze zadbane auto będzie mogło się wyróżniać na drogach, będzie przez innych podziwiane, jeśli o nie zadbamy.

Mycie samochodu

Pewnie sporo osób powie, że to banał, ale rzeczywiście mycie samochodu to bardzo istotna kwestia i pierwszy krok do ochrony naszego lakieru. Mniej więcej raz na 2-3 tygodnie będzie trzeba takie mycie wykonywać, tak by na powłoce nie było zbyt dużo zanieczyszczeń. Całe szczęście będą one łatwiejsze do usuwania niż w okresie zimowym, ponieważ gdy sol będzie na drogach może się wżerać w lakier i spowoduje różnorakie uszkodzenia. Jeśli to możliwe raczej powinno się unikać myjni bezdotykowych. Po pierwsze nie będą one dokładne i zostają ślady na karoserii, co jednak gorsze duże ciśnienie wody może spowodować uszkodzenia oraz zadrapania. Po kilku myciach rysy staną się bardziej widoczne. Samodzielne mycie jest dokładniejsze i bezpieczniejsze z użyciem miękkiej szczotki albo mikrofibry.

Połysk lakieru samochodowego

Wykonujemy woskowanie

Jeśli na karoserii nie będzie żadnego zabrudzenia będzie można wykonać kolejny etap a więc woskowanie takiej karoserii. niektórym właścicielom będzie się to kojarzyć z wieloma godzinami bardzo ciężkiej do wykonania pracy i polerowaniem. Jednak tak obecnie to nie wygląda, ponieważ są na rynku liczne produkty dobrej jakości, które łatwo się aplikuje i nie będzie nam to zajmować tak wielu godzin. Nie są obecnie sprzedawane wyłącznie produkty dla pasjonatów, ale również dla zwykłych użytkowników, coś prostego w aplikacji.

Jaki wosk?

Oferta wosków jest obecnie naprawdę bardzo dobra, znajdzie się coś w przystępnych cenach i o dobrym efekcie. Na pewno warto szukać takich produktów, które mają w składzie wzbogacające polimery, ponieważ dzięki nim szczególnie zadbamy o powłokę stosując specjalne zabezpieczenie i konserwację.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl