10 zaskakujących sposobów, w jakie samochody bez kierowcy zmienią świat

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Wraz z pojawieniem się na brytyjskich drogach samochodów bez kierowcy już w 2021 roku, sposób w jaki podróżujemy zmieni się na zawsze.

Autonomiczne samochody mogą sprawić, że nasze drogi będą bezpieczniejsze, dadzą nam więcej wolnego czasu i sprawią, że nasze podróże będą szybsze, ale jakie są mniej przewidywalne konsekwencje samochodów bez kierowcy?

Select Car Leasing uważa, że odkrył 10 zaskakujących sposobów, w jakie samochody bez kierowcy zmienią świat...

    NHS zaoszczędzi około 450 milionów funtów każdego roku - każdego roku obrażenia odniesione w wypadkach samochodowych kosztują NHS około 500 milionów funtów. Do 2030 roku liczba wypadków samochodowych zostanie zredukowana o 90% dzięki samochodom bez kierowcy. Wystąpi niedobór narządów - w USA jeden na pięć wszystkich pobrań narządów pochodzi z wypadków drogowych, jak podaje amerykański departament zdrowia i usług ludzkich. Wzrośnie spożycie alkoholu - eksperci przewidują, że samochody bez kierowców przyczynią się do wzrostu wartości przemysłu alkoholowego o 50 mld funtów, ponieważ czas jazdy i picia alkoholu będzie się pokrywał Wściekłość na drodze przestanie istnieć - w 2017 roku 80% Brytyjczyków cierpiało z powodu wściekłości na drodze. Ta redukcja wściekłości drogowej może uratować życie. Ostatnie dane pokazują, że 66% ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym można powiązać z agresywną jazdą jakiegoś rodzaju, co może być jednym ze skutków wściekłości drogowej Miliony stracą pracę - w samych Stanach Zjednoczonych, według wstępnych szacunków, 1,7 mln kierowców ciężarówek może zostać zastąpionych przez ich samojeżdżące odpowiedniki, a docelowo liczba ta może wzrosnąć do 3 mln. Prowadzenie samochodu przez nieletnich może być legalne - badanie wykazało, że 38% społeczeństwa byłoby zadowolone, gdyby ich dziecko mogło samo jeździć samochodem bez kierowcy Parkingi staną się przestarzałe - samochody bez kierowcy będą w stanie samodzielnie dotrzeć do domu, co oznacza, że kwota 8 miliardów funtów, którą brytyjscy kierowcy wydają każdego roku na parkowanie, znacznie się zmniejszy Prawdopodobnie nie będziesz już posiadaczem swojego samochodu - ostatnie badania wykazały, że popyt na nowe pojazdy spadnie o 80% do 2030 roku, ponieważ kierowcy będą się skłaniać ku modelowi opartemu na subskrypcji. Radio może stać się zbędne - wraz z wprowadzeniem samochodów bez kierowcy, ludzie mogą spędzić podróż oglądając programy lub pracując, na przykład Twój samochód może wziąć Cię za zakładnika - według jednego z wiodących światowych reasekuratorów, 55% menedżerów ds. ryzyka korporacyjnego uważa, że cyberbezpieczeństwo jest największym problemem w przypadku samochodów bez kierowcy.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Wspaniałe brytyjskie wycieczki po drogach...

Wolność, przygoda, odkrycia - nic tak nie pobudza duszy jak podróż drogowa. Zebraliśmy się razem z Lexus UK, aby zaoferować Ci dziewięć niesamowitych podróży samochodowych po Anglii...