Naprawa skrzydeł samochodowych w Lipieck

Udostępnij:

Naprawa skrzydeł samochodowych w Lipieck

W wypadkach samochodowych najczęściej uszkodzeniu ulega skrzydło samochodu, dlatego też usługa jego naprawy i lakierowania cieszy się dużym zainteresowaniem w centrach samochodowych. Naprawa uszkodzeń jest konieczna nie tylko ze względów estetycznych - zignorowanie wady może prowadzić do szeregu trudności.

Uszkodzenia maszyny mogą być poważne lub nawet niewielkie i od tego zależy ryzyko konieczności odłożenia naprawy na później:

  • Jeżeli pysk zostanie poważnie zdeformowany, geometria nadwozia zostanie nieuchronnie naruszona, co spowoduje utratę stabilności pojazdu i pogorszenie właściwości jezdnych. To z kolei może spowodować kolejny wypadek.
  • Samochód stanie się cięższy, co spowoduje wzrost zużycia paliwa.
  • Będziesz musiał również zapłacić za bieżnik opon, ponieważ symetria kół zwiększy ich zużycie.
  • Uszkodzenia lakieru na skrzydle, tak jak w przypadku każdej innej części samochodu, prowadzą do powstawania korozji.

Niektórzy kierowcy nie chcą odwoływać się do specjalisty i próbują naprawić detal na własną rękę. Warto zaznaczyć, że całkowite przywrócenie symetrii ciała we własnym zakresie jest prawie niemożliwe. Naprawa błotnika samochodowego wymaga nie tylko umiejętności i profesjonalizmu, ale również liniału do precyzyjnej pracy.

Przy naprawie wgnieceń skrzydeł samochodowych najważniejszym celem jest przywrócenie geometrii nadwozia. Prace wykonywane są w kilku etapach:

  • Demontaż błotnika.
  • Naprawa szkód. Technologii naprawy może być kilka, a ich wybór zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania wgniecenia. Dość często przeprowadza się przeciąganie elementu. Do tego celu służy podnośnik.
  • Następuje dalsze prostowanie, po którym uszkodzona powierzchnia staje się ponownie idealnie płaska.
  • Pozostaje tylko odnowienie powłoki lakierniczej. W warsztatach samochodowych klosz dobierany jest w taki sposób, aby uniemożliwić identyfikację miejsca naprawy.

31.01.2018, 758 wyświetleń.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Zabezpieczanie alufelg przed zimą

Alufelgi stosujemy przede wszystkim po to, by samochód miał odpowiedni wygląd. Warunkiem takiego stanu rzeczy jest jednak ich odpowiednie zadbanie, aby one również właściwie się...