Naprawa skrzydeł samochodowych w Lipieck

Udostępnij:

Naprawa skrzydeł samochodowych w Lipieck

W wypadkach samochodowych najczęściej uszkodzeniu ulega skrzydło samochodu, dlatego też usługa jego naprawy i lakierowania cieszy się dużym zainteresowaniem w centrach samochodowych. Naprawa uszkodzeń jest konieczna nie tylko ze względów estetycznych - zignorowanie wady może prowadzić do szeregu trudności.

Uszkodzenia maszyny mogą być poważne lub nawet niewielkie i od tego zależy ryzyko konieczności odłożenia naprawy na później:

  • Jeżeli pysk zostanie poważnie zdeformowany, geometria nadwozia zostanie nieuchronnie naruszona, co spowoduje utratę stabilności pojazdu i pogorszenie właściwości jezdnych. To z kolei może spowodować kolejny wypadek.
  • Samochód stanie się cięższy, co spowoduje wzrost zużycia paliwa.
  • Będziesz musiał również zapłacić za bieżnik opon, ponieważ symetria kół zwiększy ich zużycie.
  • Uszkodzenia lakieru na skrzydle, tak jak w przypadku każdej innej części samochodu, prowadzą do powstawania korozji.

Niektórzy kierowcy nie chcą odwoływać się do specjalisty i próbują naprawić detal na własną rękę. Warto zaznaczyć, że całkowite przywrócenie symetrii ciała we własnym zakresie jest prawie niemożliwe. Naprawa błotnika samochodowego wymaga nie tylko umiejętności i profesjonalizmu, ale również liniału do precyzyjnej pracy.

Przy naprawie wgnieceń skrzydeł samochodowych najważniejszym celem jest przywrócenie geometrii nadwozia. Prace wykonywane są w kilku etapach:

  • Demontaż błotnika.
  • Naprawa szkód. Technologii naprawy może być kilka, a ich wybór zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania wgniecenia. Dość często przeprowadza się przeciąganie elementu. Do tego celu służy podnośnik.
  • Następuje dalsze prostowanie, po którym uszkodzona powierzchnia staje się ponownie idealnie płaska.
  • Pozostaje tylko odnowienie powłoki lakierniczej. W warsztatach samochodowych klosz dobierany jest w taki sposób, aby uniemożliwić identyfikację miejsca naprawy.

31.01.2018, 758 wyświetleń.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl