Fireball to jedne z najlepszych na naszym rynku powłok jakie są dostępne. Posiadają one mocne właściwości hydrofobowe i nadają głębi koloru oraz niezwykłej szklistości oraz śliskości lakieru. Każdy zabezpieczony pojazd będzie w stanie otrzymać od nas certyfikat gwarancyjny oraz będzie obejmowany programem after care.

Powłoki kwarcowe / ceramiczne to właściwie zawsze taki sam produkt oparty na dwultenku krzemu i różni się praktycznie wyłącznie typem reakcji chemicznej jak będzie zachodziła na powierzchni lakieru w czasie aplikowania. Jest to jedyna grupa produktów do zabezpieczenia lakieru, której grubość będzie się dało zmierzyć, bardzo ważne w czasie aplikacji jest między innymi przygotowanie powierzchni lakieru i usunięcie nalotów ze smoły czy osadów z drogi, ptasich odchodów, żywicy z drzew. Ważna jest także korekta lakieru, by pozbyć się jak największej ilości rys i zmatowień na lakierze.

Jakie korzyści daje nam taka powłoka na samochodzie? Nie tylko lakier będzie można nią zabezpieczyć, ale również reflektory, szyby, felgi, działa ona również hydrofobowo a więc będzie odprowadzać duże ilości wody z zabezpieczonych powierzchni.

Powłoki Ochronne kwarcowe / ceramiczne, które będą naniesione na lakier mogą chronić przed czynnikami atmosferycznymi i sprawią, że nasze auto będzie się wolniej brudzić i bieżąca pielęgnacja samochodu jest po prostu łatwiejsza. Zanieczyszczenia mniej przylegają do powierzchni. Także lakier i elementy z tworzy sztucznych będą mniej narażone na promienie UV.

Jak to jest z trwałością?

Producenci mówią o działaniu przez 2-3 lata albo do około 30 tysięcy km. Oczywiście ten wynik będzie zależeć również od tego jaki mamy sposób na pielęgnacje pojazdu. Stosowanie mocnej chemii oraz do tego czyste mechaniczne mycie będzie osłabiać działanie hydrofobowe i tym samym żywotność powłoki będzie po prostu mniejsza. Trzeba pamiętać, że nie jest to produkt, który na stałe będzie zabezpieczał nasz pojazd ale ulegnie z czasem zużyciu i tak naprawdę od tego jak będziemy użytkować auto zależy trwałość. Dlatego to nam powinno przede wszystkim zalezżeć na tym, by dało się jak najdłużej trwałość takiej powłoki utrzymywać. W ten sposób dłużej zabezpieczymy swoje auto.

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Odświeżenie uszczelek w Range Rover Evoque...

Od 1975 roku Overfinch nadaje Range Roverom indywidualny charakter, zapewniając zewnętrzne, wewnętrzne i wyczynowe ulepszenia zgodnie z dokładną specyfikacją klienta. Opcje wykończenia...