10 najlepszych hot hatchy XXI wieku (jak dotąd)

Udostępnij:

 

Renaultsport Clio 182 Trophy zostało wybrane przez czytelników PistonHeads jako najlepszy hot hatche ostatnich dwóch dekad.

Za nim uplasował się jego większy brat, Renaultsport Megane R26.R, a pierwszą trójkę zamyka Honda Civic Type R EP3.

Czytelnicy największej w Wielkiej Brytanii internetowej społeczności motoryzacyjnej zostali poproszeni o podjęcie decyzji, które hot hatche są największymi hitami XXI wieku.

Top 10 hot hatchy XXI wieku

  1. Renaultsport Clio 182 Trophy
  2. Renaultsport Megane R26.R
  3. Honda Civic Type R EP3
  4. Renaultsport Clio 172 Cup
  5. BMW M140i
  6. VW Golf GTI MK5
  7. Renaultsport Clio V6
  8. Ford Fiesta ST MK7
  9. Renaultsport Clio 200 Cup
  10. Alfa Romeo 147 GTA

"Ludzie często myślą o latach 80-tych jako o złotej erze hot hatch'ów" - powiedział Nic Cackett, redaktor PistonHeads.

"To prawda, że istnieje wiele niepowtarzalnych klasyków z tego okresu, które stały się inspiracją dla dzisiejszych hot hatchy, ale rzeczywistość jest taka, że w XXI wieku nigdy nie mieliśmy większego wyboru, wydajności i użyteczności w tym sektorze.

"Hot hatche cieszą się ogromną popularnością w środowisku motoryzacyjnym, szczególnie w Wielkiej Brytanii, i choć istnieje wielu faworytów, interesujące jest sprawdzenie, jakie cechy najczęściej przyciągają uwagę entuzjastów motoryzacji.

"Wszystkie samochody z pierwszej dziesiątki oferują prawdziwe emocje podczas jazdy, a szybkie przejrzenie ogłoszeń PistonHeads przy filiżance kawy ujawnia, że niektóre z nich można mieć za kusząco małe pieniądze".

Więcej na: http://centrumfelg.pl

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Więc o co chodzi z jazdą kaskaderską?

  Wszystkie rodzaje sportów motorowych mają swoich fanów, ale jest coś szczególnego w jeździe kaskaderskiej. Nie chodzi tu tylko o pościgi samochodowe, które oglądamy w filmach, czy...