Środki zaradcze w samochodzie o zapachu nieba

Udostępnij:

 

Czy wiesz, że naturalne aromaty takie jak lawenda, cytryna, imbir i mięta pieprzowa mogą być wykorzystywane do zwalczania wszystkiego, od choroby lokomocyjnej po wściekłość na drodze?

Nowy projekt ma na celu pomóc kierowcom poprzez wprowadzenie do samochodu kombinacji zapachów, które mogą pomóc w zwalczaniu negatywnych emocji doświadczanych na drogach.

Leasing Options nawiązał współpracę z Charlesem Spence, profesorem psychologii eksperymentalnej na Uniwersytecie w Oxfordzie, aby ustalić i stworzyć zapachy odświeżacza powietrza, które mogą pomóc kierowcom w radzeniu sobie z gniewem drogowym, nudnościami, zmęczeniem i nerwowością za kierownicą.

Warunki, które wybrano w wyniku badania przeprowadzonego wśród ponad 1000 kierowców, wykazały, że gniew/złość na drodze (50%), stres (48%), senność/zmęczenie (44%), zdenerwowanie (43%) i choroba lokomocyjna/mdłości (13%) są powszechnymi doświadczeniami za kierownicą.

W oparciu o te powszechne dolegliwości stworzono pięć zapachowych odświeżaczy powietrza, wykorzystujących naturalne składniki:

Różowy grejpfrut i cynamon zwalczają senność Według badań brytyjskiego Transport Research Laboratory aż jedna trzecia wszystkich wypadków drogowych jest spowodowana przez senność kierowców. Wypełnienie samochodu kombinacją zapachów różowego grejpfruta i cynamonu może pomóc w walce z sennością, ponieważ udowodniono, że zapachy te pomagają przedłużyć okres czuwania [2].

Lawenda, cytryna i palona guma na uspokojenie szału na drodze Ponad połowa kierowców w Wielkiej Brytanii przyznaje, że doświadcza złości i zniecierpliwienia za kierownicą. Udowodniono, że lawenda, cytryna i dymny zapach palonej gumy mają działanie uspokajające, więc proste połączenie tych składników może pomóc utrzymać wściekłość na drodze na dystans.

Imbir i mięta pieprzowa, aby pokonać mdłości Chociaż choroba lokomocyjna jest najczęściej związana z pasażerami, a nie kierowcą, uczucie mdłości może być bardzo szkodliwe dla prowadzenia pojazdu. Uwalnianie aromatu imbiru i mięty pieprzowej w samochodzie może pomóc w uspokojeniu żołądka.

Igły sosny i świeżo skoszona trawa na uspokojenie nerwów Prawie połowa (47%) kierowców w wieku od 18 do 24 lat przyznaje, że odczuwa zdenerwowanie podczas jazdy. Wypełnienie samochodu zapachem igieł sosnowych i świeżo ściętej trawy może pomóc utrzymać nerwy na wodzy.

Bergamotka i słodki majeranek na redukcję stresu Prawie połowa (48%) kierowców w Wielkiej Brytanii przyznaje, że odczuwa stres podczas prowadzenia samochodu. Zapach cytrusowej bergamotki (gorzkiej pomarańczy i cytryny) z nutą słodkiego majeranku może pomóc złagodzić stres i pozwolić kierowcom się zrelaksować.

"Rosnąca liczba wiarygodnych naukowo badań pokazuje, że uwalnianie przyjemnych zapachów podczas jazdy może pomóc nam wszystkim mieć bardziej pozytywne doświadczenia na otwartej drodze" - wyjaśnia Charles Spence, profesor psychologii eksperymentalnej na Uniwersytecie w Oksfordzie.

"Uważam, że nie doceniamy wpływu, jaki zapach może mieć na nasz stan umysłu. Posiadanie odświeżacza powietrza, który pomaga zwalczać stany emocjonalne lub fizyczne, z którymi zmagasz się najbardziej podczas jazdy, może być tylko pozytywną rzeczą."

Więcej na: http://centrumfelg.pl

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl