Naturalnej wielkości LEGO Technic Bugatti Chiron, którym możesz jeździć

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Przedstawiamy najdoskonalszy projekt LEGO Technic - nadający się do jazdy, pełnowymiarowy model Bugatti Chiron, który można prowadzić.

W tym nieklejonym, w pełni funkcjonalnym, samojezdnym modelu jest wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób i może on rozpędzić się do prędkości około 13 mph (20 km/h).

Zbudowany z ponad 1 000 000 elementów LEGO Technic, wykorzystuje silniki z platformy LEGO Power Function, rozwijając moc 5,3 KM - niewiele mniej niż prawdziwy pojazd.

Widziane z daleka, obok siebie, podobieństwo obu samochodów jest uderzające. Gdy podejdziesz bliżej, zobaczysz fascynującą i złożoną strukturę zewnętrznej "skóry", zbudowanej z połączonych ze sobą trójkątnych segmentów wykonanych w "tkaninie" LEGO Technic, zaprojektowanej tak, by naśladować ikoniczne kształty oryginalnego Chirona.

Zajrzyj do środka i odkryj, że każdy szczegół oryginalnego samochodu został starannie i precyzyjnie odtworzony w elementach LEGO Technic - od foteli, przez deskę rozdzielczą, po kierownicę.

"Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem model LEGO Chiron, od razu zachwyciła mnie jego dokładność i dbałość o szczegóły" - powiedział Andy Wallace, zwycięzca wyścigu Le Mans, który wziął model na przejażdżkę.

"W rzeczywistości z odległości około 20 metrów nie jest oczywiste, że patrzysz na samochód LEGO. Mogę sobie tylko wyobrazić, ile czasu i wysiłku włożono w stworzenie tego modelu.

"Jazda LEGO Chironem była wspaniałym doświadczeniem, które bardzo mi się podobało. Te wszystkie lata temu nigdy nie mogłem sobie wyobrazić, że pewnego dnia faktycznie poprowadzę samochód LEGO!"

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl