Mitsubishi L200 - najdoskonalszy pickup?

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Pickup Truck bez błota? Nowa moda na pickupy w 2019 roku....

Samochody, którymi wszyscy jeździmy na co dzień, wchodzą i wychodzą z mody niemal tak samo, jak ubrania, które nosimy.

Nie zgadzasz się? Cóż, pomyśl tylko o masowym trendzie na te wspaniałe klinowate nadwozia w latach 80-tych, które zostały uosabiane w filmach przez Lotusa Esprit Jamesa Bonda i DeLoreana Marty'ego McFly'a.

Następnie szybko przejdź do wczesnych lat nowożytnych i zupełnie innej mody na duże samochody z napędem na cztery koła. Stały się one tak popularne, że od 2007 roku bycze bary w nowych samochodach w Wielkiej Brytanii musiały spełniać surowe normy bezpieczeństwa, aby były legalne.

Gdy zbliżamy się do roku 2020, widać wyraźny trend na pickupy. Prawdopodobnie ma to coś wspólnego z silnym wpływem amerykańskiej kultury, która dociera do nas poprzez kino, muzykę i, być może przede wszystkim, liczne seriale telewizyjne, którymi wszyscy jesteśmy tak pochłonięci.

Niezależnie od tego, jakie są korzenie tego zjawiska, samochody typu pick-up są obecnie niezwykle modne i wydaje się, że każdy producent chce mieć w tym swój udział. Przyjrzyjmy się najnowszej ofercie starego wyjadacza, a następnie rozważmy model od nowicjusza w tej dziedzinie rynku samochodowego.

Pickup w rękach mistrza - Mitsubishi

Mitsubishi to stary wyga, jeśli chodzi o sztukę produkcji pickupów. Pickup Mitsubishi L200 otrzymał niedawno nagrodę Best Pickup 2019 i jest ona w pełni zasłużona, biorąc pod uwagę, że pojazd ten jest owocem 30-letniego doświadczenia.

Z imponującymi możliwościami terenowymi i 2,4-litrowym czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym, który oznacza, że możesz holować ponad trzy tony, ten pojazd nie zadziera. Wygląda również dobrze, z ładnymi liniami i miękkimi krawędziami. (Nie ma tu miejsca na wspomnianą we wstępie ostrą stylistykę lat 80-tych)!

Włoski debiutant na rynku pickupów - Fiat

Kolejnym dowodem na to, że pickup to samochód, w którym warto się obecnie pokazać, jest fakt, że Fiat również go stworzył.

Stylowy włoski producent jest bardziej znany z eleganckich, małych modeli, takich jak Punto, niż z pickupów. Jednak pomimo braku precedensu pickupa w przypadku tego włoskiego producenta o długiej tradycji, Fiat Fullback zebrał bardzo dobre recenzje w prasie motoryzacyjnej.

Częściowo wynika to z faktu, że Fullback i pickup Mitsubishi mają wiele wspólnych części mechanicznych, w tym sam silnik, ale Fiat jest naprawdę przeznaczony na rynek rodzinny.

W związku z tym, w standardzie posiada takie drobiazgi jak bezkluczykowe otwieranie drzwi, aluminiowe koła, radio cyfrowe DAB i tempomat. Nie ma w sobie tyle uroku co Panda czy Fiat 500; ale uczciwie trzeba przyznać, że mówimy tu o samochodzie z drugiego końca spektrum: innej bestii.

Ponieważ coraz więcej producentów podąża za najnowszą modą motoryzacyjną i walczy o najwyższą sprzedaż, z wielką przyjemnością będziemy obserwować nieuchronną transformację skromnego pickupa. Obserwuj to miejsce...!

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Ford Sierra RS500 uznany za "Ultimate...

Ford Sierra RS500, jeden z najbardziej kultowych samochodów wyczynowych lat 80-tych, świętuje swoją 30 rocznicę w wielkim stylu, po tym jak został uznany za "Ultimate Cosworth" przez jeden z...