Chłodzenie psa w samochodzie

Udostępnij:

Obecna fala upałów sprawiła, że temperatury wzrosły do 30 stopni - to dobra wiadomość dla urlopowiczów w Wielkiej Brytanii, ale może sprawić, że psy rodzinne poczują się bardzo gorąco pod kołnierzem.

Każdego roku psy giną w samochodach. W rzeczywistości, w 2016 roku RSPCA otrzymało 7 187 telefonów w sprawie zwierząt pozostawionych w potencjalnie zagrażających życiu gorących warunkach - większość z nich stanowiły psy.

Aby pomóc w podnoszeniu świadomości, Skoda połączyła siły z RSPCA, aby wesprzeć kampanię "Dogs Die in Hot Cars".

Kampania ma na celu pokazanie rodzinom, że nigdy nie powinny zostawiać psa samego w samochodzie i zawsze mieć otwarte okna lub używać klimatyzacji podczas jazdy, aby zapewnić psom maksymalny komfort.

"Jesteśmy zachwyceni, że Skoda zaangażowała się w kampanię Dogs Die in Hot Cars" - powiedziała Kat Litchfield z RSPCA.

"Psy są częścią rodziny i pozostawienie ich na zaledwie kilka minut w rozgrzanym samochodzie wystarczy, aby spowodować poważne cierpienie, a nawet śmierć.

Nasze przesłanie od lat jest głośne i jasne: nie zostawiajcie psów samych w zaparkowanych samochodach. Jeśli zauważysz zrozpaczone zwierzę w pojeździe, natychmiast zadzwoń pod numer 999."

pies

Istnieją rzeczy, które kierowcy mogą zrobić tego lata, aby zapewnić swoim zwierzętom bezpieczeństwo podczas podróży, bez względu na odległość:

  • Nigdy nie zostawiaj psa samego w pojeździe, aby nie denerwował się i nie przegrzewał.
  • W gorące dni zawsze miej otwarte okno podczas jazdy, aby pomóc Twojemu psu zachować chłód.
  • Lato może być bardzo niebezpiecznym okresem dla psów podczas podróży. Zawsze miej przy sobie wodę, aby Twój pies był nawodniony.
  • Zainwestuj w odpowiednie urządzenia przytrzymujące dla zwierząt, takie jak barierka dla zwierząt lub pas bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że pies pozostanie z tyłu samochodu przez całą podróż.
  • Rób regularne przerwy, aby zapewnić psu wodę
  • W miarę możliwości zapewnij psu krótki spacer podczas przerw.
  • Kiedy pojazd jest w ruchu, nie pozwalaj psu wystawiać głowy przez okna samochodu, bez względu na to, jak bardzo mu się to podoba! Przed wyruszeniem w długą podróż zabierz psa na krótką wycieczkę, aby przyzwyczaić go do podróżowania w samochodzie
  • Przed podróżą zabierz psa na spacer/ćwiczenia Upewnij się, że w bagażniku lub na tylnym siedzeniu samochodu nie ma żadnych luźnych przedmiotów, które mogłyby zaszkodzić Twojemu psu
  • Zabierz ze sobą ulubiony koc lub zabawkę, które pomogą Twojemu psu się zrelaksować

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl