Najważniejsze wskazówki dotyczące jazdy nowym samochodem

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Kupno nowego samochodu to ekscytujące doświadczenie, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy wyjeżdżasz swoją dumą i radością z salonu.

Szef IAM RoadSmart, Richard Gladman, ma następujące wskazówki dotyczące jazdy nowym samochodem...

    Pozwól, aby hamulce się ułożyły. Zacznij jeździć delikatnie i unikaj ostrego przyspieszania i gwałtownego hamowania. Warto pamiętać, że opony będą trwalsze, jeśli przez pierwsze kilkaset mil będą traktowane delikatnie. Często sprawdzaj poziom płynu chłodzącego i oleju. Zużycie oleju może być stosunkowo wysokie przez pierwsze 5 000 mil, ponieważ części silnika stopniowo się rozluźniają, ale potem powinno się ustabilizować. Jeśli to możliwe, przez pierwsze około 1000 mil unikaj długich jazd ze stałą prędkością obrotową silnika. Zmienna prędkość obrotowa silnika pomaga częściom silnika zacząć współpracować w pełnym zakresie prędkości obrotowej. Zużycie paliwa będzie się również stopniowo poprawiać w miarę zużywania się ruchomych części, więc nie bądź zbyt rozczarowany, jeśli pierwszy bak nie zabierze Cię tak daleko, jak się spodziewałeś. To całkiem normalne, że zużycie paliwa wzrasta stopniowo przez kilka tysięcy kilometrów.

Richard dodaje: "Kupno nowego samochodu jest ekscytujące, ale jest to również spora inwestycja. Traktowanie go z odrobiną powściągliwości na początku pomoże wszystkim jego częściom działać jak najlepiej przez dłuższy czas i bardziej niezawodnie. Pomoże Ci to również wczuć się w samochód, zanim w pełni wykorzystasz jego osiągi."

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Celebracja kultowego Audi quattro

Udostępnij Facebook TwitterAudi quattro, jeden z najbardziej kultowych modeli, który uświetnił zarówno drogi jak i rajdy, zostanie uczczony podczas London Classic Car Show...