Sekrety bezpiecznego, bezstresowego dojazdu do pracy

Udostępnij:

Udostępnij Facebook Twitter

Dojazdy do pracy mogą być uciążliwe, ale mogą być również niebezpieczne, jeśli popadniesz w samozadowolenie i stracisz koncentrację.

Szef IAM RoadSmart, Richard Gladman, opracował pięć wskazówek, które mogą pomóc Ci w płynnym i bezstresowym dojeździe do pracy i z powrotem.

    Sprawdź swoją trasę. Większość ludzi podróżuje do pracy w tym samym czasie, więc zawsze warto zaplanować swoją podróż. Przyjrzyj się trasie, którą jedziesz, aby sprawdzić, czy nie ma na niej żadnych wypadków lub robót drogowych, które mogą spowodować opóźnienia. Jeśli tak, czy możesz wybrać inną drogę do pracy? Zwracaj uwagę na drogę. Jazda po ruchliwej drodze może być bardzo intensywna. W jednej chwili jedziesz płynnie, a w następnej musisz się zatrzymywać i ruszać. Ważne jest, abyś zawsze był na bieżąco i zachował czujność podczas całej podróży. Zwracaj uwagę na innych użytkowników dróg. Wiąże się to z utrzymywaniem wzroku na drodze. Upewnij się, że regularnie sprawdzasz w lusterkach, czy w pobliżu nie ma motocykli lub rowerzystów, którzy przejeżdżają lub filtrują. Ruchliwe drogi mogą również oznaczać, że masz ograniczoną widoczność, więc uważaj na pieszych przechodzących przez jezdnię. Sprawdzaj swój samochód co tydzień. Codzienne dojeżdżanie do pracy może odbić się na Twoim samochodzie. Dlatego właśnie musisz zapewnić mu odpowiednią pielęgnację. Upewnij się, że co tydzień sprawdzasz poziom oleju i płynów, a także światła, ciśnienie i stan opon. Jaka będzie pogoda? Wcześniejsze sprawdzenie pogody może dać Ci pojęcie o tym, kiedy wyjechać. To nie tylko to, ale także przygotowanie do podróży, dzięki czemu nie będziesz się denerwować, że nie zdążysz do pracy na czas.

"Nasz codzienny dojazd do pracy może stać się czasem, w którym zwracamy najmniejszą uwagę na naszą jazdę - nie pozwól sobie na samozadowolenie, dodał Richard.

"Zaplanuj to tak, jakby to była nowa przygoda każdego dnia i staraj się utrzymać poziom koncentracji. Jeśli możesz urozmaicić trasę, może Cię to zainteresować, a zmiana scenerii może być przyjemna. Jeśli możesz rozłożyć czas startu w czasie, możesz być w stanie uniknąć najgorszego ruchu ulicznego."

Redakcja "Polskie Szkoły Jazdy".

- polskieszkolyjazdy.pl

Warte uwagi

Jak przygotować samochód do zimy?

Gdy zastanawiamy się nad tym, jak przeciwdziałać osadzaniu się pary na szybach, zwykle nie mamy powodów do narzekania, w sprzedaży dostępnych jest bowiem wiele preparatów, które z...